Со вода од ѓумбир до совршена фигура

Објавено на: Feb 11, 2016 од Мама Силвана

Ѓумбирот е познат како одличен во борбата со вишок на килограми. Овој зачин е ефикасен и создава чувство на ситост, односно нема потреба за грцки меѓу оброци.

Овој едноставен рецепт ќе ви помогне да се изборите со масните наслаги и да стигнете до саканите резултати.

Рецепт за вода со ѓумбир

1,5 литри вода ставете да проврие и оставете ја да врие на тивок оган 20 мин. Потоа додадете сечкан корен од ѓумбир со должина од 5 см.

Зачинетата вода ставете ја во термос и секојдневно конзумирајте за време на шест месеци. За резултатите да бидат видлиц неопходно е да пиете еден литар дневно.

Водата можете да ја носите со себе на работа, излет, шопинг, патување.

Разликата меѓу два оброка нека биде околу три часа и избегнувајте да спиете со полн стомак.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…