Со лушпи од јајца против бигорот на санитариите

Наместо да ги фрлате лушпите од јајцата во кантата за отпадоци, секогаш кога ќе скршите некое јајце сетете се дека тие се многу корисни во борбата против бигорот кој што се таложи на санитариите во кујната и тоалетот.
Ако ја издробите и ја помешате со јаболков оцет ќе добиете многу ефикасно абразивно средство со кое вашите санитарии ќе светат.

Потребни ви лушпи од три јајца и една чаша јаболков оцет.

Полијте ги санитариите со оваа смеса, оставете да отстојат околу 15 минути и добро истријте ги.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk