Со масло од ментол до длабинско чиста кожа

Длабински чистата кожа е предуслов за нејзиното здравје и сјаен изглед.

Темелно исчистете го лицето со помош на овие три состојки: камилица, еден лимон и есенцијално масло од ментол.

Во подлабок сад сипете вода што врие и во неа додајте ги наведените состојки.

Парете го лицето неколку минути над садот а потоа измијте го со ладна вода и намачкајте хидратантна крема.

Клучот на успехот лежи во упорноста, затоа бидете упорни и повторувајте ја постапката минимум три до четири пати неделно.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk