Со сода бикарбона до совршено чиста коса

Нечистотиите од надворешноста полесно се таложат на влакното кое е третирано со средства за зацврснување на косата.
Ако на косата имате преголема количина на прозводи за зацврстување како што се лакот, пената или гелот за коса, тогаш лекот за совршено чиста коса е сода бикарбоната.

Со помош на пола кесичка сода бикарбона и половина чаша вода направете паста со која ќе ја истриете косата. Откако регуларно ќе ја измиете косата прелијте ја со мешавина од јаболков оцет и вода и ќе добиете совршено чиста коса.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk