Со јаболков оцет решете ги мачнините во бременоста

Објавено на: Mar 28, 2016 од Мама Весна

Првите три месеци од бременоста се оние кога постојано чувствуваме мачнини. Па ако сакате да го избегнете гадењето и повраќањето за време на бременоста, треба да пиете секое утро по 1 чаша вода со 2 лажички јаболков оцет и 1 лажичка мед.

Заедно со тоа вие примате и доста од неопходните минерали. По желба можете да се испие уште една чаша.

Утринското гадење се лекува ако се натопи една ленена крпа со топол јаболков оцет и се става врз стомакот. Се држи додека крпата не биде сува. Процедурата може да се повтори.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…