Список на задолжителни работи за летување со децата

Објавено на: Aug 12, 2016 од Мама Силвана

Кога одите на море со децата важно е да направите список на работи кои задолжително треба да ги понесете.

Покрај удобна памучна гардероба, реквизити за на плажа, пешкири најважни се следните:

  • Млеко за сончање со висок заштитен фактор
  • Шешир или капа
  • Очила за сонце
  • Таблети против повраќање
  • Мелем против изгореници
  • Сируп против температура
  • Лекови за дијареа
  • Креми против комарци
  • Топломер
  • Ханзапласт и завој

Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…