Спречете го кинењето на хулахопките со овој едноставен трик

Скинатите хулахопки конечно можат да станат проблем со кој се поретко ќе се соочувате во животот.

За таа цел постои многу едноставен но високо корисен тик со кој што ќе ја зголемите издржливоста на материјалот од кој што се направени хулахопките.

Наместо да го употребувате лакот за нокти спречувајќи го дополнителното кинење на тенката ткаенина потпрете се на моќта на ладилникот.

Хулахопките ќе бидат појаки доколку ги ставите во кеса и ги оставите да преноќат во ладнилникот пред да ги облечете. Наутро, оставете ги да се одмрзнат и потоа облечете ги.
Ладната средина во замрзнувачот ќе ги зајакне влакната од кои тие се направени спречувајќи ги молекулите да се придвижуваат.

Кога повторно ќе се одмрзнат хулахопките, молекулите ќе се отпуштат но ќе се прераспределат така што ќе испуштат поголем притисок помеѓу себе.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk