Сувите смокви и оцетот ги прочистуваат крвните садови

Овој домашно приготвен  лек  за чија подготовка ви се потребни само  две состојки ветува обновување на крвните садови и здравје за целиот кардиоваскуларен систем.

Оваа комбинација на состојки има силна моќ да ги прочисти вашите крвни садови од маснотиите.

За негова подготовка потребни ви се следниве состојки:
– суви смокви
– јаболков оцет

Иако е потребно време за отстојување, сепак самата подготовка не одзема повеќе од пет до десет минути.

Лекот подготвувајте го навечер за да можете да го конзумирате рано наутро. Земете три суви смокви, избоцкајте ги со чепкалка за заби од сите страни и потоа ставете ги во стаклен сад. Прелијте ги со 200 милилитри јаболков оцет. Изедетете ги смоквите рано наутро на празен стомак.

Терапијата повторувајте ја во период од 15 дена.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk