Таткото е тој кој на блиското семејство и роднините им објаснува дека ви треба мир

Објавено на: Dec 31, 2016 од Мама Силвана

Кога сопругата ќе си дојде дома, пружете и малку мир. Објаснете му на семејството и пријателите да не доаѓаат првите денови во посета, што може да подразбира и првиот месец.

Секој треба да ја почитува желбата на новопечената мајка, иако сите нестрпливо чекаат да го запознаат новиот член на семејството. Но, за тоа е потребно време бидејќи жената е уморна и исцрпена.

Пред породувањето зборувајте со сопругата како ќе се организирате додека таа заздравува од породувањето.

Можете да побарате помош од вашата или нејзината мајка.

 


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…