Т

Тања – принцеза, вредна за цената
Тамара женско име кое има еврејско потекло и значи палма.
Теодосиј име со грчко потекло кое значи даден од Бога, постои и календарски светец со ова име и со женската варијанта, Теодосија.
Тереза  женско име кое значи жнејачка.
Тихомир сложенка од тих и мир или оној што сака тивок, спокоен мир.
Тодор машко име со грчко потекло, кое на грчки значи божји дар, а постои и календарски светец со ова име.
Тома ова е евангелиско машко име кое на еврејски значи близнак.
Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk