Удари на бебето во стомакот на мајката

Објавено на: Jan 09, 2017 од Мама Силвана

Ако ги прашате трудниците знаат ли зошто нивните бебиња силно ритаат и дали тоа им пречи, најголем дел од нив сигурно ќе кажат дека не им пречи.

И тоа е чувство кое едноставно не може со никакви зборови да се опише. Некогаш боли, да, некогаш на мајката и пречи бидејќи се чини дека бебињата стануваат посебно активни тогаш кога мајката сака малку мир и сон, но едно е сигурно, секоја мајка го сака секој удар.

Од првиот до последен удар, тоа значи само едно, бебето е живо.

Секоја мајка чувствува лагодност кога ќе почувствува удар, но и паника ако бебето подолго време спие.

 


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…