Уживајте во патувањата со вашиот партнер

Времето толку бргу проаѓа, а кога сте во врска или брак многу е важно да имате што повеќе моменти поминати со партнерот во нежност и почитување.

Ако барате начин да со партнерот остварите подобра комуникација и да ја одржите страста во врската, пробајте барем понекогаш да си дозволите заедничко патување ( без грижа на совест што вашите деца барем за ден или два ќе останат со баба и дедо )

Не морате да одите на ексклузивна дестинација, планина или неколку дена поминати на село без другите членови на семејството ќе направат повторно да се создадат искри помеѓу вас.

Заборавете на сите обврски и уживајте во моментите кои ги делите со саканата личност.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk