Уживајте во шолја топол чај од липа и победете го стресот

Липата е ефикасен лек кој го нуди природата кога станува збор за лекување на депресивно-анксиозните пореметувања, несоницата и стресот.

Лековитите својства на липата се незаменливи и при зајакнување на имунитетот, помага при настинки и грип како и воспалувања на горните и долните дишни патишта.

Истовремено, чајот од липа се препорачува и при покачена телесна температура.

Овој чудесен пијалак помага и при следните болести:

– Го намалува крвниот притисок;
– Ја чисти крвта и бубрезите;
– Ги намалува болките при мокрење;
– Помага кај лицата кои имаат камења во бубрезите;
– Го спречува опаѓањето на косата;
– Спречува воспаление на плуќата;
– Помага при настинки, грип и воспаление на дишните патишта.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk