Фото: Последните моменти пред да се породи мама

Објавено на: Nov 13, 2016 од Мама Ане

Мораме да признаеме дека младата фотографка Лаура Паулеску снимила интересен низ на фотографии кои го отсликувааат времето на подготовка за породување на Ники Колкит која ужива во прегратките на своите деца.

Во очекување на третото дете мајката ужива во друштво на своите две деца и сопругот, а веднаш потоа следи фотографија во која таа се запознава со своето новороденче.

57c04242180000dd10bcd4e4 57c04243170000aa0fc75a9d57c04243170000aa0fc75a9e 57c042421600003503bfea14 57c042431800002100bcd4e557c042441700000011c75aa0 57c042451800002100bcd4e8

 


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…