Ф

Фидан – ова име доаѓа од фиданка или млада гранка.
Филимо име со грчко потекло, кое значи сакан, љубен, а исто така е име и на календарски светец.
Филип на грчки значи коњољубец, име е и на евангелиски апостол.
Флора женско име кое на романски значи цвеќе, а го преведуваат со името Цвета.
Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk