Цезар салата со тестенини

Пилешко месо, макарони и салата се тоа во совршен оброк.

Потребно е

едно пакување паста

400 гр пилешко исечкано на мали коцки и пропржено

една помала зелена салата исечена на крупно

200 гр чери домати

еден грчки јогурт

1/3чаша свеж пармезан

¼ чаша печени бадеми

Подготовка:

Сварете ја пастата во солена вода според упатството за пакување, потоа исперете со ладна вода и исцедете.

Измешајте ги наведените состојки и прелијте ја пастата.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk