Црвен кармин – изгледа убаво на усните но не и на забите

Често црвениот кармин може да биде причина за вистинска катастрофа – кога ќе се преслика на забите.

За среќа постои еден многу едноставен трик да ја спречите оваа несакана појава.

За да го избегнете тоа, откако ќе го нанесете карминот, ставете го прстот меѓу усните, лесно затворете ги и извлечете го прстот.

На тој начин ќе го извадите вишокот кармин од усните, а при тоа нема да ја расипете шминката.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk