Чајот во борба против непријатната миризба на стапалата

Свежиот чај може да ви помогне да ја елиминирате непријатната миризба која доаѓа од вашите стапала.

За таа цел потребно е редовно измивање на стапалата со чај.

Чајот треба да биде високо концентриран со билни состојки и свежо приготвен. При изборот на билки најдобра опција се нането, жалфијата и рузмаринот.

Откако ќе го подготвите чајот претурете го во поголем сад во кој ќе ги ставите нозете. Држете ги стапалата во млаката течност околу половина час секој ден.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk