Чувајте ги цртежите на вашите деца

Објавено на: Jul 24, 2016 од Мама Весна

Не постои дете кое не сака да си игра со боите, да шкртка во омилената тетратка да црта најразлични фигури. Постојат многу начини да ги сочувате цртежите во кои вашите деца вложиле многу време и труд. Изложбата на детските цртежи е прекрасна декорација во било која просторија од вашиот дом.

Со ремек делата на вашите деца ѕидовите на детската соба ќе изгледаат многу пооргинални отколку украсните постери, а во другите простории тие можат да ги заменат непотребните фотографии.

Наместо типична честитка, на најблиските пријатели можете да им посаката срекни празници со честитка направена од цртеж на вашето дете. Изработките на вашето дете можете да ги претворите во употребуван предмет – накит, лепеза или пак сад за моливи. Така на вашето дете ќе му покажете колку го ценети неговото дело. Со тоа ќе ја разбудите неговата креативност, како и учењето на нови техники.

Кога колекцијата на цртежи ќе стане премногу голема, не заборавајте да ги сликата, за случајно да не се загубат.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…