Шминкање со дрвени боички

Дали е безбедно по здравјето науката сеуште нема со сигурност докажано, но едно е сигурно, се повеќе жени се одлучуваат скапите козметички моливчиња да ги заменат со дрвени боички.

Ова видео е доказ дека дури и со обична дрвена боичка може да се направи совршена линија над и под окото.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk