Што треба да направите за вашиот кревет да биде сигурен и здрав

Нашиот кревет е најудобното засолниште од напорното секојдневние.

Според одредени истражувања, во кревет поминуваме во просек околу педесетина часови неделно.

Дали сте се запрашале на кој начин ќе го одржите вашиот кревет здрава и сигурна околина?

– Пред се редовно чистете ја прашината од дрвените површини
– Менувајте ја постелнината еднаш неделно
– Перете ја постелнината на минимум 60 степени
– Ако можете туширајте се или барем мијте го лицето, рацете и стапалата пред спиење
– Ако сте болни почесто менувајте ја постелнината
– Ако имате домашно милениче, употребете посебно ќебе за нивните престои во креветот

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk