Што треба да содржи вашиот комплет за прва помош на лето

Доколку треба да одите на патување, освен лекарствата вашиот комплет за Прва помош треба да содржи и други работи, што може да ви бидат од корист.

Тоа се:

– крема за сончање со заштитен фактор

-шишенце со распрскувач наполнет со ладна вода

– завој

-газа

– антибиотска маст ( за исеченици)

– медицински алкохол

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk