Јаболковиот оцет спас против прекумерното потење

Прекумерното потење може да биде навистина непријатно, особено во топлите летни денови.
Јаболковиот оцет делува како природен дезодоранс кој попатно ги уништува бактериите на површината на кожата. Мокрите кругови под пазувите може да станат минато со само едно пребришување во текот на денот со вата натопена со јаболков оцет.
Разредете го јаболковиот оцет со вода во сооднос 2:1 и со вата или газа пребришете ја онаа површина на телото на која зачестено и прекумерно се потите. Направете го тоа еднаш дневно, најдобро секоја вечер пред спиење.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk