Archive for January 8th, 2017

Кога жените се најпривлечни за мажите

Jan 08, 2017 by Мама Весна Category: in Актуелно
Кога жените се најпривлечни за мажите

Привлечноста е пресудна во потенцијалното спојување на две личности. Но што е пресудно за кога станува збор за постоење на привлечност, односно, што може да ја „убие“ привлечноста што мажите ја чувствуваат кон жените?

Како да се ослободите од салото на стомакот

Jan 08, 2017 by Мама Весна Category: in Актуелно
Како да се ослободите од салото на стомакот

Ова се неколку едноставни совети како набрзина да се ослободите од грдото сало на стомакот.

Рецепт: Говедско со брокула

Jan 08, 2017 by Мама Весна Category: in Рецепт на денот
Рецепт: Говедско со брокула

Време за подготовка: 35 минути / Порции:

Осаменоста лошо влијае по здравјето

Jan 08, 2017 by Мама Весна Category: in Актуелно
Осаменоста лошо влијае по здравјето

Луѓето кои немаат пријатели се прилично незадоволни од односите со брачниот партнер што резултира со пад на имунитетот и слабеење на општата состојба на организмот.

Зошто ќерките се слаба точка на татковците

Jan 08, 2017 by Мама Весна Category: in Актуелно
Зошто ќерките се слаба точка на татковците

И додека машките деца се скоро секогаш поблиски со мајките, па подоцна нивните жени имаат проблем со свекрвите, ќерките се секогаш поблиски со татковците.

Како да ја перете волнената облека во машина за перење

Jan 08, 2017 by Мама Весна Category: in Актуелно
Како да ја перете волнената облека во машина за перење

Што ќе ви биде потребно

*машина со функција за перење волнени или деликатни ткаенини,

Данска диета со која ќе намалите до 13 години

Jan 08, 2017 by Мама Весна Category: in Актуелно
Данска диета со која ќе намалите до 13 години

Во прашање е многу ригорозна програма и доколку сакате да ја спроведете, не го правете тоа на сопствена рака без претходни консултации со експерти кои се грижат за вашето здравје.

Чајот од ѓумбир чувар од настинки

Jan 08, 2017 by Мама Весна Category: in Актуелно
Чајот од ѓумбир чувар од настинки

Чајот од ѓумбир претставува еден од најздравите пијалаци кои го прочистуваат телото, ги отстрануваат токсините и ја враќаат рамнотежата во организмот. Исто така, со негова конзумација ја намалувате желбата за јадење.

Работи кои не смеете да ги правите ако сакате да ослабнете

Jan 08, 2017 by Мама Весна Category: in Актуелно
Работи кои не смеете да ги правите ако сакате да ослабнете

Тренинзите со висок интензитет кои вклучуваат кратко и интензивно трчање или возење на велосипед прават срцето да чука многу побрзо отколку на тренинг со помал интензитет.

Диета со портокал и јајца

Jan 08, 2017 by Мама Весна Category: in Актуелно
Диета со портокал и јајца

Оваа диета е наменета за оние кои сакаат да ја намалат својата тежина, но и за оние кои имаат тегоби со варење на храната или нечиста кожа затоа што ја намалува апсорпцијата на маснотиите на природен начин.

Имиња на деца кои значат УБАВ/А

Jan 08, 2017 by Мама Кате Category: in Дневно
Имиња на деца кои значат УБАВ/А

Розалинда – Во преносно значење е „убава ружа“. Вилијам Шекспир е виновникот зашто ова е популарно, поради хероината Розалинда во неговото дело „Како ви се допаѓа?