Archive for January 12th, 2017

Едноставен трик против лошата миризба во чевлите

Jan 12, 2017 by Мама Ане Category: in Секојдневие
Едноставен трик против лошата миризба во чевлите

Доколку вашите чевли се извор на непријатна миризба после целодневното поминување во нив, тогаш прашокот за пециво е решението кое ќе ви помогне да ја вратите свежината во чевлите без да ги оштетите од прекумерно перење.

Видео: Преслатко кученце му се извинува на бебето за одземањето на играчката

Jan 12, 2017 by Мама Ане Category: in Видео
Видео: Преслатко кученце му се извинува на бебето за одземањето на играчката

Преслаткото куче од расата бигл, по име Чарли во еден момент ја зема играчката на бебето кое удобно си седи во релаксаторот.

Макало од кисело млеко и зачини

Jan 12, 2017 by Мама Ане Category: in Рецепт на денот
Макало од кисело млеко и зачини

Послужете го макалото со зеленчук или грисини.

Осум рани знаци на бременост

Jan 12, 2017 by Мама Весна Category: in Бременост
Осум рани знаци на бременост

Се прашувате дали сте бремени? Раните знаци на бременост варираат од жена до жена, но овие ги има скоро секоја трудница на почетокот на деветмесечното патување.

Природна маска за згуснување на косата

Jan 12, 2017 by Мама Ане Category: in Секојдневие
Природна маска за згуснување на косата

Ако имате проблем со интензивен пад на влакното на косата тогаш оваа домашна смеса од мед е вистинското решение за вас.

Со зобна каша до добро расположение

Jan 12, 2017 by Мама Ане Category: in Совети
Со зобна каша до добро расположение

Зобната каша е одличен избор за појадок која гарантира ситост во текот на целото претпладне, истовремено овозможувајќи рамен стомак.

Здрави намирници кои се поштетни од чипс

Jan 12, 2017 by Мама Весна Category: in Актуелно
Здрави намирници кои се поштетни од чипс

Натриум е минерал кој во комбинација со хлорид или познат како куварска сол. На организмот му е потребен натриум, но да не се внесува премногу.

Колку калории се трошат при водење љубов

Jan 12, 2017 by Мама Весна Category: in Актуелно
Колку калории се трошат при водење љубов

Што мислите, колку калории може да се потрошат во една вечер исполнета со интензивна љубов?

Како да ја задржите витката линија

Jan 12, 2017 by Мама Весна Category: in Актуелно
Како да ја задржите витката линија

Новата студија објавена во магазинот ‘Annals of Behavioral Medicine’ открива 3 клучни стратегии како да останете витки. Истражувачите ставиле на диета 1032 луѓе кои имаат проблем со вишок килограми, со целоссен план за физичка активност.

Колку време трае совршениот секс

Jan 12, 2017 by Мама Весна Category: in Актуелно
Колку време трае совршениот секс

Според стручњаците, десетина минути се сосема доволни за и двајцата партнери да бидат задоволни.

Како да дознаете дали вашата диета е успешна

Jan 12, 2017 by Мама Весна Category: in Актуелно
Како да дознаете дали вашата диета е успешна

Веќе долго време држите диета и вежбате, тоа значи дека сигурно веќе сакате да дознаете дали диетата всушност била успешна.