Болката и вкочанетоста во вратот и рамената се минато – лек кој ќе ви донесе олеснување за миг

Комбинацијата на маслиново масло и сол е најмоќната природна мешавина која делува кон намалување на напнатоста во мускулите, болки во вратот и рамената, вкочанетост во вратот и горниот дел од грбот, чувството на трпнење на дланките и синдромот на болно рамо.

Масажата со ова масло ќе придонесе главоболката да исчезне за миг, а циркулацијата значително да се подобри.

Подготовката на мешавината со која ќе се измасирате е едноставна и брза, а ви се потребни само све состојки: 5 супени лажици сол и 10 супени лажици маслиново масло.

Се што треба да направите е да ги промешате состојките во еден стаклен сад, а потоа истиот добро да го затворите. Оставете да отстои два дена. Ќе видите дека смесата ја сменила својата боја и добила посветла нијанса.

Секогаш кога ќе почувствувате болка во вратот и рамената, главоболка или вкочанетост измасирајте се на болното место. Се препорачува масажата да не трае подолго од дваесетина минути.

Likes:
0 0
Views:
104
Article Categories:
ЗДРАВЈЕ

Leave a Reply

Your email address will not be published.