Запек и подуеност во стомакот – овој природен лаксатив е спас

Ако ви е потребно брзо и ефикасно решение против запек и подуеност во стомакот, ви препорачуваме да го подготвите овој природен лаксатив.

Основната состојка на овој природен лаксатив е токму пресното млеко.

Во две лажици топла вода промешајте две кафени лажички јаболков оцет. Оваа мешавина додадете ја во половина шолја пресно млако млеко. Добро промешајте.

Течноста испијте ја наутро, на празен стомак. ( внимавајте, обезбедете си доволно време што ќе можете да го поминете во домашни услови кога ќе го консумирате овој напиток )

Освен што е еден од најефикасните природни лекови против запек и подуеност, овој напиток го забрзува метаболизмот и помага во процесот на намалување на телесната тежина.

Likes:
0 0
Views:
51
Article Categories:
ЗДРАВЈЕ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *