Излекувајте ги миомите на матката со помош на овој природен микс

Домашно црвено вино, лук и рузмарин-лековита комбинација која ветува ефикасност во борбата против миомите на матката.

Подготовката на лекот е многу едноставна, иако е потребно малку повеќе време.

Во еден литар вино потопете четири чешниња излупен лук и 50 грама свеж рузмарин.

Шишето оставете го на темно место да отстои пет дена. Потоа, лекот е подготвен за употреба.

Консумирајте секое утро, на празен стомак по 50 милилитри.

Искуствата на жените кои веќе го доживеале благодетот од овој начин на природно лекување на миомите на матката велат дека во просек потребно е околу еден месец редовна консумација за да се постигнат очекуваните резултати.

Likes:
0 0
Views:
43
Article Categories:
ЗДРАВЈЕ

Leave a Reply

Your email address will not be published.