Едноставен трик за дом исполнет со пријатен мирис

Пријатниот мирис во домот не секогаш треба да го поврзете со употреба на скапи ароматизери.

Постои едно многу ефтино и природно решение, корисен трик, со чија помош вашиот дом ќе биде исполнет со совршен мирис.

За да направите домашен ароматизер на воздухот потребни ви се 5 лажици сода бикарбона, 2 чаши вода и 1 лажица есенцијално масло од лаванда.

Се што треба да направите е да ги промешате овие состојки во еден сад, да оставите содата добро да се растопи, а потоа да течноста да ја преточите во шише со распрскувач.

Користете по потреба.

Likes:
0 0
Views:
46

Leave a Reply

Your email address will not be published.