Природен еликсир кој лекува анемија и ја подобрува крвната слика

Намалувањето на нивото на хемоглобинот во крвта, независно од бројот на црвените крвни зрнца, го намалува капацитетот на крвта да го пренесува кислородот. Тоа пак доведува до појава на анемија.

За среќа, постои многу едноставен и ефикасен начин како да ја подобрите крвната слика и да го зголемите нивото на хемоглобин во крвта.

Овој еликсир од природата освен што е супер здрав, исклучително е вкусен.

За подготовка на овој природен лек потребни ви се следниве производи:

Начин на подготовка:

Лимоните исечете ги на половинки и извадете им ги семките. Сомелете ги без да ги излупите, а потоа положете ги во стаклена тегла.

Во лимоните додадете го медот и сокот од моркови и цвекло. Добро промешајте.

На крај, додадете ги и сувото грозје и ситно исецканите ореви. Повторно промешајте.

На овој начин вашиот еликсир на здравјето е подготвен за употреба.

Се препорачува од еликсирот да консумирате по една супена лажица, три пати во денот, половина час пред јадење.  Првите резултати се видливи по две недели континуирана употреба.

Likes:
0 0
Views:
41

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *