Зелен чај, цимет и ловор-комбинација која ефикасно ги топи мастите

Ова е најмоќниот напиток кој ги топи масните наслаги , потврдуваат искуствата на многумина кои го пробале.

Овој моќен напиток кој е составен од природни состојки како што се цимет, ловоров лист и зелен чај ветува намалување на килограмите на сосема здрав начин. Потребни се само пет дена редовна консумација за да ги видите првите реултати – согорени масти и забрзан метаболизам.

Најдоброт ефект ќе го постигнете ако го консумирате наутро, на празен стомак. Потребни ви се три шолји чај во текот на денот за да го забрзате метабилизмот и да ослабнете.

Во 800 милилитри вода која врие додадете едно стапче цимет, неколку ловорови листови и една лажица зелен чај.
Поклопете го садот и оставете 10 минути да отстои: Потоа процедете. Напитокот е подготвен за употреба.

Хранете се здраво и умерено, практикувајте редовна физичка активност и уживајте во вкусниот напиток. Резултатите се загарантирани!

Likes:
0 0
Views:
107
Article Categories:
УБАВИНА

Leave a Reply

Your email address will not be published.