Водата од сварениот компир е решение за еден од најголемите проблеми на жените

Стареењето е неизбежен процес, а со него неизбежно доаѓаат и појавата на брчите на кожата и седата коса.

Жените многу брзо откако ќе ги приметат првите бели влакна во косата посегнуваат по фарбите за коса , но, посегнувањето по хемиски препарати не мора секогаш да биде најдобро решение.

За среќа, постои природен и исклучително ефикасен начин да се постигне враќање на природната боја на косата, кој гарантира резултати без никакви несакани последици.

Се што ви е потребно е само една намирница која сигурно ја имате во вашата кујна. Станува збор за компирот.

Постапката е многу едноставна.

Се што треба да направите е да ја варите околу половина час кората од неколку компири во подлабок лонец со вода. Потоа процедете, оставете ја течноста да се олади и измијте ја косата со неа. Постапката повторувајте ја три до четири пати во неделата.

Првите видливи резултати очекувајте ги по еден месец.

Likes:
0 0
Views:
48
Article Categories:
УБАВИНА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *