Измазнете ги брчките на лицето со помош на овој ефикасен трик

Појавата на брчки на лицето е неминовен процес, но за среќа, постои многу ефикасен природен начи како да ги спречите негативните ефекти од стареењето на кожата на лицето.

Практикувајќи го овој метод, ќе ја намалите видливоста на брчките за многу кратко време.

Во прашање е течност за испирање на лицето на база на анис.

Рецептот за подготовка е многу едноставен.

Потребни ви се 200 милилитри вода и еден прстофат семе од анис.

Подгответе чај од анис на тој начин што во сад на оган ќе ја налеете водата, а потоа ќе го додадете анисот. Откако ќе почне да врие водата, тргнете го садот од оган и оставете да се олади течноста. Процедете.

Постапката е едноставна. Со оваа течност секое утро мијте го лицето.

Резултатите се видливи по само една недела.

Likes:
0 0
Views:
39
Article Categories:
УБАВИНА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *