Подгответе сами сируп кој го намалува апетитот и ги топи масните наслаги

Искуствата на оние жени кои веќе го користеле овој сируп велат дека за многу кратко време значително го намалиле обемот на струкот, секако во комбинација со умерена физичка активност.

Овој сируп ги согорува масните наслаги. Значително го намалува апетитот, а на организмот му дава многу енергија.

За подготовката потребни ви се 50 милилитри вода, 100 грама рен, 3 лимона, 2 супени лажици мед, 1 супена лажица цимет и еден помал корен ѓумбир.

Ренот и ѓумбирот ставете ги во блендер. Иситнете ги состојките, а потоа додадете го лимот без кора. Блендирајте уште кратко. На крајот додадете ги медот, циметот и водата. Добро промешајте. Сирупот од рен преточете го во стаклен сад. Чувајте го во ладилникот.

Консумација: Една кафена лажичка пред оброкот, три пати дневно, во период од еден месец.

Likes:
0 0
Views:
120
Article Categories:
УБАВИНА

Leave a Reply

Your email address will not be published.