Слатката комбинација на мед и цимет го активира разградувањето на масните наслаги

Сон на многумина е да се изгубат вишокот килограми без да се вложи голем напор или да се промени начинот на исрхана, што подразбира консумирање на здрава храна, но и воведување на одредени рестрикции во исхраната. Но, реалноста е сосема поинаква.

Во процесот на губење на килограмите потребно е, пред се, за да се дојде до успешен резултат да се има многу добра волја, дисциплинираност и решеност да се истрае до целта.

Сепак, природата се погрижила да ни помогне во тој процес на топење на масните наслаги.

Слатката комбинација на мед и цимет значително го активира процесот на разградување на масните наслаги.

За таа цел, една кафена лажичка цимет додајте во 300 милилитри зовриена вода. Оставете ја течноста да се олади самата од себе, а потоа, во млаката вода додајте и две супени лажици мед. Овој сладникав напиток пијте го секој ден, наутро и навечер. Сантиметри и килограми во минус- тоа ќе биде вашата награда за упорноста по само еден месец редовна консумација.

Likes:
0 0
Views:
122
Article Categories:
УБАВИНА

Leave a Reply

Your email address will not be published.