Темното пиво го враќа волуменот на косата

Волуменот на косата е вашата слаба страна, влакното изгледа тенко, кршливо и нема сјај.

Сјајна коса полна со волумен- да можно е со помош на домашната маска за коса од пиво.

Потребни ви се само четири состојки за подготовка на оваа домашна маска која ќе направи вистински промени со вашата коса:

– една супена лажица мед
 половина чаша темно пиво
– половина банана
– една жолчка од јајце

Сите состојки добро измешајте ги. Маската нанесете ја на мокра коса и оставете ја делува два часа. Потоа измијте ја косата на вообичаениот начин.

Оваа постапка практикувајте ја еднаш во текот на неделата, кога ќе бидете послободни поради потребното време на делување.

Likes:
0 0
Views:
117
Article Categories:
УБАВИНА

Leave a Reply

Your email address will not be published.