Сливите се природен чистач на вишокот масни маслаги

Премногу масни наслаги во пределот на стомакот-проблем на многу луѓе. Освен потрбните калориски рестрикции и редовната физичка активност, нутриционистите предлагаат консумација на овој напиток на база на сливи, со кој ќе го забрзате процесот на топење на масните наслаги.

За да го подготвите овој природен елиминатор на масни наслаги, потребни ви се само три состојкои:

Во сад на оган зовријте ја водата, па додадете ги сувите сливи без семка. Оставете ги да провријат околу пет минути, а потоа тргнете го садот од оган. Оставете малку да се олади, па потоа додадете го и ѓумбирот во течноста. Промешајте.

Состојките од садот преточете ги во сад кој можете херметички да го затворите. Садот оставете го во ладилникот да отстои два дена.

По истекот на два дена, процедете ја течноста. Консумирајте по 200 милилитри секое утро  на празен стомак.

Likes:
0 0
Views:
49
Article Categories:
УБАВИНА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *