Со домашна крема од кафе и ланолин во борба против упорниот целулит

Кога станува збор за елиминирање на непријатниот целулит, кафето е природен производ со најсилно дејство.

Ќе заштедите, а истовремено ќе постигнете одлична ефикасност доколку во борбата против упорниот целулит се потпрете на моќта на домашно подготвената крема на база на кафе.

За таа цел потребни ви се три состојки:

  • ланолин
  • мелено кафе
  • 10 милилитри маслиново масло

Три супени лажици мелено кафе промешајте ги со маслиновото масло, а потоа додадете малку ланолин. Добро мешајте додека состојките не се соединат.

Вака подготвената крема нанесете ја на критичните регии и завиткајте ги со најлонска фолија. Оставете ја кремата да делува околу половина час. Потоа измијте се со млака вода.

Likes:
0 0
Views:
47
Article Categories:
УБАВИНА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *