Вкусен десет богат со антиоксиданси и омега масни киселини – чиа пудинг

Вкусен, а истовремено исклучително здрав десерт богат со антиоксиданси, растителни влакна и омега 3 масни киселини.

Потребни состојки:

Сите состојки за подготовка на овој здрав десерт можете да ги  најдете на One Stop Shop – најголемиот онлајн супермакет! 

Начин на подготовка:

Во еден сад ставете го чиа семето и прелијте го со млекото. Добро промешајте и оставете да остои околу половина час. Потоа додадете ги и останатите состојки. Промешајте уште еднаш. Декорирајте по желба.

Пред да го послужите пудингот од чиа изладете го во ладилник.

На здравје!

Likes:
0 0
Views:
40
Article Categories:
ХРАНА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *