Едноставно и вкусно – крем салата од урда и ореви

Освежителна крем салата со свежа краставица и ореви.

Потребни состојки:

– 400 грама солена урда
– 2 изрендани свежи краставици
– 200 грама ситно дробени ореви
– 50 грама ситно сецкана шунка
– 2 супени лажици мајонез
– 200 грама кисела павлака

Сите состојки кои ви се потребни за подготовка на овој оброк можете да ги најдете на платформата на One Stop Shop-најголемиот онлајн супермаркет.

Подготовката е премногу едноставна.

Во подлабок сад промешајте ги сите состојки.
Крем салатата ставете ја во ладилникот добро да се олади пред да ја послужите.

На здравје!

Likes:
0 0
Views:
46
Article Categories:
ХРАНА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *