Рецепт: Брз колач со јаболки и круши

Вкусен овошен колач за чија подготовка ќе ви требаат само неколку минути.

Потребни состојки:

Сите потребни состојки за подготовка на овој лесен, но вкусен колач можете да ги најдете на One  Stop  Shop-повеќе од супермаркет.

Начин на подготовка:

Во подлабок сад добро изматете ги јајцата со шеќерот. Во густата смеса додадете го циметот, брашното, прашокот за пециво и растопениот путер, мешајќи со лажица. Потоа додадете го и овошјето.  Мешајте се додека не добиете хомогена смеса.

Во тава претходно намастена и обложена со хартија за печење пресипете ги состојките од садот.

Печете на темепература од 180 степени, се додека колачот не зарумени.

Декорирајте со шеќер во прав.

На здравје.

Likes:
0 0
Views:
51
Article Categories:
ХРАНА

Leave a Reply

Your email address will not be published.