Рецепт: Домашни плескавици со ким

Мелено месо во комбинација со вкусни зачини. Пробајте!

Потребни состојки:

Сите состојки кои ви се потребни за подоготовка на плескавиците можете да ги најдете на One Stop Shop – повеќе од супермаркет!

Начин на подготовка: Сите состојки добро промешајте ги во еден подлабок сад. Мешајте со рака, се додека не добиете хомогена смеса. Смесата поделете ја на осум дела, од секој дел формирајте топчиња, од кои со благо притискање ќе ги формирате плескавиците.

Пржете на умерен оган, во сад со малку масло или подгответе ги на скара.

На здравје!

Likes:
0 0
Views:
107
Article Categories:
ХРАНА

Leave a Reply

Your email address will not be published.