Рецепт: Милкшејк со кафе

Кафе и чоколадо-совршена комбинација на две магични ароми.

Потребни состојки:

  • 150 грама сладолед од чоколадо
  • 100 милилитри ладно млеко
  • 1 кафена лажичка инстант црно кафе

Сите потребни состојки можете да ги најдете на One Stop Shop  -повеќе од супермаркет!

Начин на подготовка:

Во блендер добро изматете го сладоледот, а потоа додадете ги млекото и инстант кафето. Мешајте додека не добиете изедначена кремаста смеса.

Вака подготвениот напиток ставете го во висока чаша. Декорирајте по желба.

На здравје!

Likes:
0 0
Views:
48
Article Categories:
ХРАНА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *