Рецепт: Омлет со вргањ

Здрав и вкусен појадок кој изобилува со протеини и минерали.

За подготовка на овој омлет за две лица потребни ви се следниве состојки:

Сите состојки потребни за подготовка на овој оброк можете да ги најдете на One Stop Shop – повеќе од супермаркет!

Начин на подготовка:

Во сад на оган налејте малку масло за јадење. Во загреаното масло ставете ги кромидот и лукот и пржете додека не заруменат. Додајте ги и парчињата вргањ. Налејте ја водата и оставете неколку минути да се подинста. Откако водата ќе испари додадете ги претходно изматените јајца. Зачинете. Пржете уште кратко време.

Омлетот послужете го топол.

На здравје!

Likes:
0 0
Views:
95
Article Categories:
ХРАНА

Leave a Reply

Your email address will not be published.