Рецепт: Туна салата со наут

Подготовката на овој оброк е многу брза и едноставна, а комбинацијата на здрави состојки овозможува значителен внес на минерали и протеини.

Потребни состојки:

Сите состојки кои ви се потребни за подготовка на овој оброк можете да ги најдете на One Stop Shop – повеќе од супермаркет!

Начин на подготовка:

Зеленчукот добро измијте го и исецкајте го на постини парчиња. Во садот со зеленчукот додадете ги туната и наутот и добро промешајте. Зачинете со сок од лимон и сол.

На здравје!

Likes:
0 0
Views:
105
Article Categories:
ХРАНА

Leave a Reply

Your email address will not be published.