Најубавиот намаз што некогаш сте го пробале – намаз од лук со лимонов сок

Одличен во комбинација со топло лепче.

Потребни состојки:

Сите производи потребни за подготовка на овој рецепт можете да ги најдете на One Stop Shop – најголемиот онлајн супермаркет.

Начин на подготовка:

Лукот ислупете го и заедно со солта чија количина ќе ја одредите според вкус, ставете ги во блендер и добро изблендирајте. Потоа, пастата од лук префрлете ја во друг стаклен сад и продолжете да блендирате со рачен блендер постепено додавајќи маслиново масло. Она што треба да го добиете е смеса слична на мајонез. Во смесата додадете го лимоновиот сок и уште кратко продолжете со мешање.

На здравје.

Likes:
0 0
Views:
115
Article Categories:
ХРАНА

Leave a Reply

Your email address will not be published.