Рецепт: Витаминска салата со хељда и босилек

Богатство од витамини и минерали во само една чинија.

Потребни состојки:

Начин на подготовка:

Доматите, краставицата и кромидот ситно исецкајте ги.  Во подлабок сад парчињата зеленчук промешајте ги со варената хељда. Додадете ги листовите босилек и копарот. Зачинете по вкус и добро промешајте. Витаминската салата е готова.

На здравје!

За подготовка на оваа салата одберете секогаш свежo овошје и зеленчук  на One Stop Shop

Likes:
0 0
Views:
111
Article Categories:
ХРАНА

Leave a Reply

Your email address will not be published.