Рецепт: Кокос колачиња со бело чоколадо

Оризови снегулки и ананас прелиени со бело чоколадо.Уживајте во егзотичниот вкус.

Потребни состојки:

Сите состојки кои ви се потребни за подготовка на овој егзотичен десерт ќе ги најдете на – One Stop Shop –  повеќе од супермаркет!

Начин на подготовка:

Овесните снегулки ставете ги во еден подлабок сад и прелијте ги со растопениот путер и медот. Добро промешајте.

Потоа додајте го растопеното бело чоколадо, кокосовите снегулки и ананасот кој претходно ситно сте го изблендирале.

Состојките добро промешајте ги, а потоа започнете да додавате од течноста од конзервираниот ананас се додека не добиете смеса која нема да се лепи на прстите. Од смесата формирајте топчиња или други облици кои вам ви се допаѓаат. Декорирајте со растопено бело чоколадо и кокос.

На здравје!

Likes:
0 0
Views:
106
Article Categories:
ХРАНА

Leave a Reply

Your email address will not be published.