Рецепт: Прелив за салата со балсамико и лук

Дајте и сосема нова „гурманска нота“ на вашата омилена салата.

За да го подготвите овој прелив за салата, потребни ви се следниве производи:

Сите состојки кои ви се потребни за да го подготвите овој прелив можете да ги најдете во најголемиот он-лајн супермаркет One Stop Shop.

Начин на подготовка:

Чешнето лук излупете го и истолчете го во аван заедно со солта. Потоа додајте го маслиновото масло, балсамико оцетот и копарот. Убаво промешајте. Преливот за салата е готов.

На здравје!

Likes:
0 0
Views:
113
Article Categories:
ХРАНА

Leave a Reply

Your email address will not be published.