Јогурт со какао и кокос – вкусен оброк за енергичен почеток на денот

Совршено нутритивно избалансиран оброк кој ќе ви обезбеди внес на дури половина од препорачаната доза на растителни влакна во текот на денот.

Потребни состојки:

Подготовката е многу едноставна. Излупеното овошје заедно со сите други состојки ставете ги во блендер и добро миксајте, се додека не добиете хомогена смеса.

На здравје!

Likes:
0 0
Views:
58
Article Categories:
ХРАНА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *